Hayvanat Bahçesi.

100 Yıldır Sizlerleyiz

Aslanlar Kralı

Esas hayvanat bahçesi olan yaşamın ta kendisi. Hayvanlara gelince, unutulmuş ruhlar hayvanların içerisine girmiş...

Aslanlar Kralı

Yavru kediden daha cesur bir kâşif yoktur.

Tavus Kuşu

Söz konusu şey kuş ve renklerin büyüleyiciliği ise Tavus Kuşundan başlamamak olmaz. Sülüngillerden Pavo cinsindeki iki tür kuşa verilen isimdir. Kur yapma döneminde, erkek tavusun açarak sergilediği kuyruklarıyla tanınır.

Arı Kuşu

Arılar ve böceklerle beslenen göçmen bir kuş olan arı kuşu, çevik hareket yeteneği ile dikkat çekiyor. Yalı kuşlarının renkli bir akrabası olan arı kuşlarının 24 adet türü bulunuyor..

Tanıdık Bir Kuşu İbibik

Eşşiz güzelliği ile dikkatleri çeken İbibik kuşu, aynı zamanda karakteriyle de farklı bir güzellik yansıtıyor. Eşine olan bağlılığını, eşi öldükten sonra yen bir eş aramayarak gösteren ibibik kuşları aileleri çok bağlıdır.

Yakut Boğazlı Sinek Kuşu

İşte karşınızda dünyanın en hızlı kanat çarpan kuşu! Saniyede 55 defa kanat çırpabilen yakut boğazlı sinek kuşu bu konuda tam bir rekortmen. Çiftleşme döneminde bu 200 kanat çırpmasına ulaşan sinek kuşları, bu sayede Guinness rekorlar kitabına girmeyi başarmış bir tür.

Cennet Kuşu

Anayurdu Afrika’nın güney bölgeleridir.12-15 yıl yaşarlar. Cennet kuşu ailesinin 15 cinsi içinde 42 tür vardır. Bu ailenin üyeleri, en çok erkeklerin Seksüel dimorfizm özellikleriyle, yani özellikle gagadan, kanatlardan, kuyruktan veya baştan uzanan çok uzun ve ayrıntılı tüylere sahip olmasıyla bilinir. Çoğunlukla yoğun yağmur ormanlarında yaşarlar. Tüm türlerin beslenme biçimi, meyve ve daha az oranda eklembacaklıları kapsar.

Kakadu

Kakadu; tatlı, yumuşacık ve sevecen olarak adlandırılırlar.Bazıları 120 yıla kadar yaşayabilir! Elbette bu rakam oldukça istisna. Bir kakadunun gaga kuvveti ise bir köpeğin çenesinin kuvvetiyle neredeyse eştir!.

Kuşlar& Uçanlar, Otcular & Ufacık Hayvanlar

Kuşlar vücutları tüylerle örtülü, akciğer solunumu yapan, sıcakkanlı, yumurtlayan, gagalı, kanatlı omurgalı hayvanların ortak adı, iki ayaklı, sıcak kanlı, omurgalı ve yumurta ile üreyen hayvanlar sınıfı.

Yaklaşık 10.000 civarında yaşayan türüyle en kalabalık tetrapod omurgalıları oluştururlar. Kuzey Kutbundan Güney Kutbuna dünya üzerindeki tüm ekosistemlerde yaşarlar. Boyutları arı sinek kuşunda 5 cm ile deve kuşunda 2,7 m.'ye kadar değişir. Bulunan fosillere göre kuşlar, yaklaşık 150-200 milyon yıl önce, Jura Devri'nde terapod dinozorlardan gelmektedir. Bilinen ilk kuş Jura Devri'nin sonlarında yaklaşık 155-150 milyon yıl önce yaşamış olan Archaeopteryx 'tir.

Memeli Hayvanlar & Suda Yaşar& Otcul Etcil

Dünya üzerinde tahmini 4500 memeli hayvan türü bulunur. Türkiye’de yaklaşık 170 memeli türü vardır. Sıcakkanlı hayvanlar olup karmaşık ve çift dolaşım sistemlerine sahip canlılardır. Vücut sıcaklıkları genellikle çevre koşullarından bağımsızdır. Yavruları anne sütü ile beslenir. Vücutları genellikle kıllarla kaplıdır. Çoğunlukla dört üyeleri vardır. Diyafram kullanırlar.Yavru memeliler, belli bir yaşa gelene kadar annelerinin karınlarında gelişimini sürdürmekle birlikte annelerinin bakımına muhtaçtırlar. Dişi memeli, bebeğinin gelişimi için gerekli besinleri içeren süt ile yavrusunu besler.

Memeli hayvanlar, değişik vücut büyüklüklerine sahiptirler. En küçük memeli cüce faredir. En büyük memeli ise mavi balinadır. İklim koşullarına uyum sağlamak adına karasal memeliler kalın kürk, deniz memelileri ise derilerinin altında kalın bir yağ tabakası biriktirirler. Ayrıca bazı memeliler zorlu kış şartlarını atlatabilmek için vücutlarında kalın bir yağ tabakası biriktirirler. Soğuk kış mevsiminde kış uykusuna yatarak bu dönemi atlatırlar.

Sürüngenler, & Salyangöz, Trtıl & Otcul

Sürüngenler, omurgalı hayvanlar aleminin yumurtlayarak çoğalan büyük bir sınıfı. Yılanlar, kertenkeleler, kaplumbağalar, timsahlar ve tuatara takımlarından meydana gelir.

Etcil , & Aslan,Çakal & Timsah

1)Kurbağa 2)Köpekbalığı 3)Leopar 4)Kaplan 5)Ayı 6)Kurt 7)Köpek 8)Kedi 9)Kartal 10)Aslan

1)Kurbağa 2)Köpekbalığı 3)Leopar 4)Kaplan 5)Ayı 6)Kurt 7)Köpek 8)Kedi 9)Kartal 10)Aslan

Otcul & İnek , & Geyik

1)İnek 2)Koyun 3)Geyik 4)At 5)Fil 6)Zürafa 7)Zebra 8)Keçi 9) Sığır 10)Tavşan

1)İnek 2)Koyun 3)Geyik 4)At 5)Fil 6)Zürafa 7)Zebra 8)Keçi 9) Sığır 10)Tavşan

Hepcil, & fare, Sıcan & Kuş

1) Fare 2)Tavuk 3)Maymun 4)Kuş 5)Ayı

1) Fare 2)Tavuk 3)Maymun 4)Kuş 5)Ayı

Hayvanseverler özel bir insan türüdür; ruhu cömert, empati dolu, belki biraz duygusallığa meyilli ve en az bulutsuz bir gökyüzü kadar kocaman yürekli.

Poncik

Sevgiler

Hayvanları sevmeyen insanlardan korkarım; çünkü içinde hayvan sevgisi olmayan bir insanın insanları sevmesi mümkün değildir.

Send us a message
Köpek

Sahipler bana hikayeler anlatır, ama köpekler her zaman doğruyu söyler.

Hayvnlar

Hayvanlarr

Tiki

Kurt

Ayı

Yılan

İnsan; ruhunun bir parçası olan hayvan sevgisini tadana kadar uyanmaz.

+