Hayvanat Bahçesi

Hoş Geldiniz

Yapraklı Deniz Ejderi

Dünyanın en renkli hayvanları arasında yer alırlar ve gövdesinde yaprak benzeri çıkıntılar vardır. Bu şekilde de kendilerini kamufle ederler.

Narval

Denizgergedanı olarak da bilinirler ve Kuzey Kutbu denizlerinde yaşarlar. Alınlarındaki uzantı ise aslında bir diştir ve erkeklerde çıkmaktadır. Bu diş 3 metreye kadar uzayabilir.

Blobfishe

Fazlasıyla mutsuz görünümlü olan balık, Avustralya ve Tazmanya’da 600 – 1200 metre arasında yaşar. Görünümü nedeniyle çirkin balık ismi verilmiştir.

Yangtze Dev Yumuşak Kabuklu Kaplumbağa

En nadir canlı türlerinden birisidir ve oldukça büyüktür. Şimdiye kadar sadece 3 tanesine rastlanmıştır.

Pacu

İnsana benzeyen dişleri ile dikkat çeken bir balık türüdür. Görüntüsü pirana ile karıştırılmaktadır. Farkları ise alt çeneleridir.

Ay-Ay

Madagaskar’da yaşarlar ve nadir bir makimsi maymun türüdür. Uzun parmakları vardır ve gece ortaya çıkan en büyük primattır.

Katil Balina

Okyanus yunuslarının en irisidir ve en yaygın ikinci memelidir. Yırtıcıdırlar ve deniz besin zincirinin en üstünde yer alırlar.

Read More
Yengeç

10 bacaklılar takımındandır ve çok kısa kuyrukları vardır. Tüm okyanuslarda bulunur ve tatlı su ile karada yaşayanları da vardır.

Read More
Kral Kobra

Dünyanın en uzun zehirli yılanıdır. 6,7 metreye kadar uzunları ve 9 kilograma kadar ağırlıkları vardır. Yılan yiyici olarak da bilinirler ve zehirleri nörotoksiktir. 1 ısırık 20 insanı öldürebilir.

Read More

Hayvanlar Hakında Kısaca Önemli Bilgiler

Ördükleri zehirli ağlarla avlanırlar. Dünyanın en zehirli örümceklerinden birisidir ve siyah tüyleri bulunur. 2 metreye kadar sıçrayabilirler. Karanlık yerlerde yaşarlar ve sekiz gözleri vardır. Karnında kırmızı renkli işaretleri vardır ve çiftleşme sonrasında erkeğini yemektedir.

Kevin Richardson

Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak gerekir.

Hayvanat Bahçesi

15 cm boyundadır ve zararsız bir sürüngendir. Karınca ile beslenirler ve duruma göre renk değiştirebilirler. Sıcaktan korunmak için de kuma gömülürler.

En Başa
+